Av Pazarım
 
 
  Anasayfa  |  Yeni Ürünler  |  İndirimdekiler  |  Sepetim  | Müşteri Hizmetleri |  Bize Ulaşın | Hesap Numaraları
E-posta : Şifre : Üye Ol Şifremi Unuttum
KARGO TAKİPKARGO TAKİP KAMPANLAYALI ÜRÜNLERArayın, Kapınıza Gelsin
TELEFONLA SİPARİŞ
0 262 344 39 77
İNDİRİMLİ ÜRÜNLERUcuzluktan Yararlanın!
İNDİRİMLİ ÜRÜNLER
ALIŞVERİŞ SEPETİMKeyifli Alışverişler!
ALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetiniz boş
Sosyal medya hesaplarımız
Tuzlu Su Balıklarını Tanıyalım.Denizlerimizde yaşayan av balıklarımızın özelliklerini , genel avlanma tekniklerini ve bilinen pişirme tekniklerini bu bölümde bulabilirsiniz.
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Müşteri Hizmetleri

Sayın müşterimiz merak ettiğiniz konular için tüm bilgilere ve kullanım koşullarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. 
 

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE-1  SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

Satıcı : Kurtoğlu Av Malzemeleri - Mustafa KURTOĞLU Adresi : Fatih Mah. Cumhuriyet Cad. No:10 Yuvacık Başiskele / KOCAELİ Tel: 0262 344 39 77 E-mail : info@avpazarim.net

MADDE-2  SÖZLEŞMENİN KONUSU

İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının satıcıya ait www.avpazarim.net web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında ki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usülleri Hakkın da Yönetmelik hükümleri gereğince taraflarun hak ve yükümlülüklerin saptanmasıdır.Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.www.avpazarim.net sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

 

MADDE-3  SÖZLEŞME TARİHİ

 

Satıcı tarafından daha önce imzalanmış bulunan iş bu iki nusha sözleme alıcı tarafından  .... tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası alıcının mail adresine gönderilecektir.

 

MADDE- 4 MAL/HİZMETİN TESLİMİ,SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ

Mal/Hizmet, alıcının teslimini talep etmiş olduğu adresinde taelp etmiş olduğu kişi veya kişilere teslim edilecektir.

MADDE- 5 TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI

Teslimat masrafları alıcıya aittir.Satıcı, web sitesinde ilan etmiş olduğu rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisi tarafından karşılanacağı yada kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapılacağını beyan etmiş ise teslimat masrafları satıcıya aittir.Teslimat; stokun müsait olması ve mal bedelinin satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılacaktır.Satıcı mal/hizmetin siparişinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde teslim eder ve bu süre içerisinde yazılı bildirim ile ek olarak 10 (on) günlük süre uzatım ahkkını saklı tutar.Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise satıcı mal/hizmetin teslimi sorumluluğundan kurtulmuş kabul edilir. 

 

MADDE-6 ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene ederek ezik,kırık,ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır.Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.Tesliminden sonra mal/hizmetin korunması alıcıya aittir.Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmayacaktır.Fatura iade edilmelidir.Mal/hizmetin tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde  yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kurumunun mal/hizmet bedelini satıcıya ödemesi halinde, alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla mal/hizmeti 3 (üç) gün içerisinde satıcıya göndermekle yükümlüdür.Bu takdirde teslimat giderleri alıcıya aittir.

MADDE-7 SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

Satıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.Sözleşme konusu mal/hizmet, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz.Satıcı, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde mal/hizmeti bedelini , varsa kıymetli evraklarını iade eder.Mal/hizmeti 20 (yirmi) gün içerisinde iade alır.Haklı gerekçeler ile satıcı, sözleşmede ki süre dolmadan alıcıya eşit kalite ve fiyatta ki mal/hizmeti alıcının kabul esasına göre tedarik edebilir.Satıcı mal/hizmetin ifasının imkansızlaştığını düşünüyor ise, sözleşmenin ifa süresi dolmadan durumu alıcıya bildirir.Ödenen bedel ve varsa belgeler 10 (on) gün içerisinde iade edilir.Garanti belgeleri ile satılan mal/hizmetlerden arızalı veya kusurlu olan mal/hizmetler garanti şartları içerisinde gerekli onarımın yapılası için satıcıya gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır.

MADDE-8 SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ

Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka ve modeli , rengi ve tüm vergiler dahil satış bedeli www.avpazarim.net adlı alışveriş sitesinde ki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz unsuru kabul edilen faturada belirtildiği gibi olacaktır.

MADDE-9 MAL/HİZMETİN PEŞİN FİYATI

Mal/Hizmetin peşin fiyatı , sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içerisinde mevcuttur.

MADDE-10 VADELİ FİYAT

Mal/Hizmetin satış fiyatına yapılan vadeye göre fiyatı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

MADDE-11 FAİZ

Her yıl Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin belirlediği faiz oranından ve her halde %30 dan fazlası olamaz.Bu madde ile alıcı çalıştığı bankaya karşı sorumludur.

MADDE-12 PEŞİNAT TUTARI

Mal/Hizmetin peşinat tutarı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

MADDE-13 ÖDEME PLANI

Alıcının, kredi kartı ile taksitle alışveriş yapması durumunda site üzerinden seçmiş olduğu taksitlendirme biçimi geçerlidir.Taksitlendirme işlemlerinde, alıcı ile kart sahibi banka arasında imzalanmış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir.Kredi kartı ödeme tarihi, banka ile alıcı arasında ki sözleşme hükümlerince belirlenir.Alıcı, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

MADDE-14 CAYMA HAKKI

Alıcı, sözleşme konusu olan mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adreste ki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde cayma hakkını kullanabilir.Cayma hakkının kullanılabilmesi için aynı süre içerisinde satıcının müşteri hizmetlerine telefon veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 15. madde hükümleri çerçevesinde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan www.avpazarim.net web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler  gereğince, kullanılmamış olması şarttır.Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen mal/hizmete ait faturanın aslının ve nüshalarının iadesi şarttır.Cayma hakıkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7 gün içerisinde mal/hizmet bedeli alıcıya iade edilir ve 20 (yirmi) günlük süre içerisinde mal/hizmet iade alınır.Fatura aslı gönderilmez ise alıcıya K.D.V ve var ise diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli satıcı tarafından karşılanır.

MADDE-15 CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK MAL/HİZMETLER

Niteliği itibari ile iade edilemeyecek mal/hizmetler , hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler , tek kullanımlık mal,hizmetler , hijyenik mal/hizmetler , kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır.( tuzlanmış-kurutulmuş balık yemleri , özel sıvı içerisinde mühürlü kapak ile korunaklı hale getirilmiş balık yemleri , özel-kilitli ambalaj içerisinde ki bozulmaya müsait balık yemleri).Bu tip özelliklere sahip malzemeler de cayma hakkının kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış , bozulmamış ve kullanılmamış olması şartı bulunmaktadır.

MADDE-16 TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLAR

Alıcı , kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisine yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde fazi ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır.Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; oluşacak masraflar ve vekalet ücretini alıcıdan talep edebilir ve her koşulda alıcının borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, alıcı borcun gecikmeli ifasından dolayı satıcının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

MADDE-17 YETKİLİ MAHKEME

İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici hakem heyetleri, değer üzerinde ise Tüketici Mahkemeleri ; bu mahkemelerin bulunmadığı yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.


Site Kullanım Genel Bilgisi

Ödeme seçenekleri
Bu fonksiyon sayesinde, incelediğiniz ürünün peşin veya taksitli tüm ödeme seçeneklerini bir tabloda görebilir ve dilediğiniz şekilde ödemenizi yapabilirsiniz.

Alışveriş Sepetime ekle
Satın almayı arzu ettiğiniz ürünlerin bilgilerini saklayan size özel bir hafızadır. Bir diğer tabir ile yaptığınız alışveriş sırasında seçtiğiniz ürünleri sakladığınız bölümdür. Satın almayı düşündüğünüz ürünlerin fiyat ve diğer özellikleri satın alma aşamasında değerlendirilmek üzere burada kayıt edilir. Sepeti boşalt ile satın almaktan vazgeçtiğiniz ürünü silebilir veya değiştirebilirsiniz.

Tavsiye Et
"Tavsiye Et" fonksiyonu sayesinde, satın almış olduğunuz ve performansından memnun kaldığınız ürünleri arkadaşlarınıza kolaylıkla tavsiye edebilirsiniz.

Yorum Yaz
"Yorum yaz" fonksiyonu sayesinde, bildiğiniz veya kullandığınız ürünlerle ilgili bilgileri ürünlerin yorumlar bölümüne ekleyerek diğer kullanıcılarla paylaşabilir ve diğer kullanıcılarımızı aydınlatabilir bizlere de daha iyi hizmet sunabilmek için tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Ödeme İşlemleri Sırasında
Satın aldığınız bir ürünün teslimatı için sizden istenen kimlik bilgileri, teslimat adresleri, irtibat numaraları vb. bilgileri her defasında yeniden yazmak zorunda kalmazsınız. Üye olurken bir defaya mahsus verdiğiniz bu bilgiler her alışverişinizde otomatik olarak yerini alır. Ayrıca bu bilgileri istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz. Her alışverişinizde bu bilgilerin otomatik olarak görüntülenmesi size hem zaman kazandırır hem de kolaylık sağlar.

ALIŞVERİŞ & ÖDEME İŞLEMLERİ

Alışveriş Sepetiniz
Avpazarim.net üzerinden yaptığınız alışveriş sırasında seçtiğiniz ürünleri sakladığınız bölümdür. Alınan ürünlere ve ödemelere ilişkin tüm bilgiler ödeme aşamasında topluca değerlendirilmek üzere buraya kaydedilir. Alışveriş arabanızı herhangi bir süpermarketten tanıdığınız geleneksel alışveriş arabasına benzetebilirsiniz.

Ödeme & Taksit Opsiyonları

Kredi Kartı
Avpazarim.net sitesinde tüm Mastercard ve Visa kredi kartları ile güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.Tüm kredi kartları ile yapılacak olan peşin ödemelerde extra %2,5 indirim yapmaktayız..

Havale / EFT
Havale ile yaptığınız alışverişlerde, teslimat süresinin başlangıcı, siparişi verdiğiniz zaman değil sipariş tutarının havale ile hesaplarımıza geçtiği andır. Havale ile yapılan ödemelerde ise siz saygı değer müşterilerimize % 5 indirim yapılmaktadır.

5 iş günü içinde hesaba geçmeyen havale siparişleri geçersiz sayılmaktadır.

Havale / EFT için Hesap Numaralarımız : 


 

BANKA HESAP SAHİBİ ŞUBE ADI  ŞUBE KODU HESAP NUMARASI IBAN NO
ZİRAAT BANKASI MUSTAFA KURTOĞLU BAŞİSKELE 2351 52330572-5003 TR78 0001 0023 5152 3305 7250 03
GARANTİ BANKASI MUSTAFA KURTOĞLU İZMİT SANAYİ 720 6698739 TR17 0006 2000 7200 0006 6987 39
TÜRKİYE FİNANS MUSTAFA KURTOĞLU İZMİT 87 99146271-5 TR57 0020 6000 8799 1462 7100 05
YAPIKREDİ BANKASI MUSTAFA KURTOĞLU İZMİT SANAYİ 341 81776080 TR25 0006 7010 0000 0081 7760 80
VAKIF BANK MUSTAFA KURTOĞLU İZMİT 66 58007288928015 TR68 0001 5001 5800 7288 9280 15
AKBANK MUSTAFA KURTOĞLU İZMİT SANAYİ 693 0135781 TR40 0004 6006 9388 8000 1357 81
İŞ BANKASI MUSTAFA KURTOĞLU BAÇ Şubesi 2402 0398421 TR98 0006 4000 0012 4020 3984 21
PTT POSTA ÇEKİ MUSTAFA KURTOĞLU YUVACIK --- 5909644 5909644

 

  Önemli ! Postaçeki ödemesi ile sipariş verirken lütfen bunlara dikkat ediniz

1- PTT postaçeki hesabımıza ödeme yaptığınızda sitemize girip mutlaka havale bildirim formu ile bize iletiniz ki siparişlerinizin gönderimi gecikmesin.

2- Havale veya EFT ödemenizi Avpazarim.com olarak değil mutlaka Mustafa KURTOĞLU (Kurtoğlu av bayii) adına IBAN (zorunlu) numaralarımıza gönderiniz.

3- PTT'den posta hesabımıza ödeme yaparken açıklama kısmına sitemizde ki kayıtlı üye isminizi ve sipariş numaranızı yazınız (Örneğin : Kullanıcı Adı : ekrem1319 - 17591 nolu sipariş için. V.b)

Önemli ! Havale ile sipariş verirken lütfen bunlara dikkat ediniz.

1-Havale veya EFT ödemenizi Avpazarim.com olarak değil mutlaka Mustafa KURTOĞLU (Kurtoğlu av bayii) adına IBAN (zorunlu) numaralarımıza gönderiniz.

2-Havale yaptığınızda mutlaka sitemizde ki havale bildirim formumuzu doldurup tarafımıza iletiniz ki siparişlerinizin gönderiminde gecikmeler yaşanmasını önleyelim.

3- Bankadan veya herhangi bir bankanın internet şubesinden havale yaparken açıklama kısmına sitemizde ki kayıtlı üye isminizi ve sipariş numaranızı yazınız (Örneğin : Kullanıcı Adı : ekrem1319 - 17591 nolu sipariş için. V.b)

Taksitli Kredi Kartları

Aşağıdaki bankaların kredi kartları ile 2 aydan 9 aya kadar taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

- Garanti Bankası Bonus Card

- Vakıfbank Kredi Kartı

Kredi Kartı Provizyon Aksaklıkları

Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden dolayı onaylanamayabilir:

Bu nedenler arasında başlıcaları;

1. Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması,

2. Kart numarasını veya diğer bilgilerini hatalı girmeniz,

3. Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması,

4. Kullandığınız kart bir ek kart ise, ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması,

5. Onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları yaşanması,

6. Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız,

7. Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması sayılabilir.

Kredi kartı onay sorunlarınızda yardım almak için kartı aldığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

Tüm sistem web tabanlı olduğundan kullanıcıların zahmetsizce tanınması ve veri güvenliğinin hızla onaylanabilmesi için kullanıcıların web tarayıcılarına "cookie" adı verilen veriler gönderilmekte ve müşteri bilgisayarlarında saklanan bu cookieler belli aralıklarla güncellenerek optimal sistem performansı sağlanmaktadır.

Veri Güvenliği
Kullanıcılardan derlenen tüm hassas ve kişisel bilgiler, en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında saklanmakta, yalnızca yetki sahibi olan personelin ve ancak zorunlu durumlarda kullanıcı onayı altında ulaşabileceği bir sistemle, mevcut T.C. kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır. Kurtoğlu Av Malzemeleri firması, kullanıcılardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder.

Veri Paylaşımı

Kurtoğlu Av Malzemeleri firması, yukarıda sözü edilen kişisel içerikli bilgiler dışındaki genel kullanıcı bilgilerini, sunduğu hizmetleri daha verimli kılmak ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutabilmek amacıyla analiz ederek yorumlamak ve seçkin iş ortakları ile paylaşmak hakkını saklı tutar. Ayrıca kullanıcılar onay verdikleri takdirde bu bilgiler Kurtoğlu Av Malzemeleri tarafından değerlendirilerek ürün güncellemeleri, indirim duyuruları ve özel teklifler amacıyla kullanılabilir.

AVPAZARIM.NET'de Kredi Kartları Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Avpazarim.net, sitesinden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini öncelikli olarak ön planda tutmaktadır. AVPAZARIM.NET’de bu amaçla kurulmuş, verilen siparişlerin ödeme / fatura / teslimat adresi bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirir. Bu yüzden, AVPAZARIM.NET’ sitesinden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal bilgilerin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-mailin müşteriye yollanması gereklidir , bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşterilerle irtibata geçilmektedir. Sitemizin güvenliği Dünyaca ünlü web güvenlik kurulusu olan GlobalSign tarafından sağlanmaktadır. Sitemizin 128 Bit SSL Sertifikası vardır. SSL ve güvenliğiniz, SSL teknolojisi ile, satın alma süreci başladığında kullanıcı bilgisayarı ile banka arasında doğrudan şifreli bir iletişim olmakta ve kredi kartıyla ilgili hiçbir bilgi AVPAZARIM.NET çalışanları ya da üçüncü şahıslar tarafından görülmemektedir. "Internet'te güvenli alışveriş yapmak normal bir restoran ya da benzinlikte kredi kartınızı kullanmaktan daha güvenlidir." AVPAZARIM.NET’de kredi kartı numaranız personelce bilinmemekte ve CVV2 numaranız sizin haricinizde kimse tarafından görülememektedir.

Online Alışverişlerde Önemli Güvenlik Unsurları

Sanılanın aksine, kullanıcıların kredi kartı bilgileri çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC (Güvenlik numarası) numarasını başkalarına vermeyin. Restoran, mağaza gibi fiziki ortamlarda çalınan kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapmaya çalışan sahtekarlara karşı önlemler alan e-ticaret siteleri bu sahtekarları yakaladıkları anda kredi kartının gerçek sahibiyle irtibata geçmektedirler, bu gibi durumlarda işbirliği yapın. Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol edin ve size birşey ifade etmeyen alışverişler için firmalarla irtibata geçin. İnternetten alışveriş yaparken bildiğiniz firmaları tercih edin. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Internet sitesinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edin. Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyid edebilirsiniz.

AVPAZARIM.NET'de Haklarım

Avpazarim, Kurtoğlu av malzemeleri iştiraki olarak tüketici haklarını korumayı en öncelikli kuralları arasında tutmaktadır. Bu anlamda, AVPAZARIM.NET alışverişleriniz sırasında yaşadığınız ürün ve servis kaynaklı her türlü sorun titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Siparişim elime ne zaman ulaşır?

Avpazarim.net sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-mailin size yollanması gereklidir. Normal şartlarda Avpazarim.com’dan yaptığınız alışverişler, onayının sağlıklı olarak alınması halinde Kocaeli sınırları içerisinde onay e-mail'ını takip eden 1- 3 iş günü içerisinde,Kocaeli dışındaki tüm şehirlere onay e-mail'ını takip eden 1- 5 iş günü içerisinde Kargo ile ulaştırılır.

Haftasonu Siparişleri

Cuma günü öğle 13.00'den önce verilen siparişler, Cumartesi gününden itibaren teslim edilmeye başlanır. Cuma günü 13.00'den sonra verdiğiniz tüm siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınacağından elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır.

 Stok Sorunları

Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında nadiren de olsa bulunmayan veya renk seçeneklerimizde kalmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir.Bu noktada avpazarim.net sizi arayarak siparişinizi iptal ederek ödediğiniz tüm ücreti tarafınıza iade edecek ve kesinlikle size istemediğiniz başka bir ürün önerisi yapmayacağını garanti eder.Bu nedenle size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.

Fatura Bilgileri

Avpazarim.net sitesinden verdiğiniz siparişlerde, "Teslimat Bilgileri " kısmında "Fatura adresi" kısımları dikkatle doldurulmalıdır. Teslimat adresi ile fatura adresi farklı olabilmektedir. Bu noktada siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet sağlayabilmemiz için lütfen teslimat adresi veya fatura adresi kısımları dikkatlice doldurulmalı ve size ulaşabileceğimiz telefon numaraları belirtilmelidir.

Adres Bilgileri

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz. (Örnek: Bankanın yanından girince üçüncü sokak vs.) Yanlış girilen Sevkiyat adres bilgilerinden veya e-mail adresinizden doğacak aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.

Kapıda Ödeme

Av pazarim.net sitesinden verdiğiniz siparişlerde ve satın aldığınız ürünlerde teslimat sırasında nakit ödeme imkanınız yoktur. Kargo ücretleri de alışveriş sırasında ödendiğinden kargo firmasına herhangi bir ödeme yapılması söz konusu değildir. Sizden kapıda ödeme istendiyse hiçbir şekilde ödeme yapmayınız ve paketi teslim almayıp durumu telefon veya mail ile ivedilikle tarafımıza bildiriniz.


Hatalı / Eksik Siparişler

Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz. Daha detaylı bilgi için İADE ŞARTLARI bölümüne bakınız.


Kargo Ücretleri

Değerli müşterimiz size daha iyi hizmet verebilmek için ARAS KARGO ile anlaşma yapılmıştır, 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir, 100 YTL altındaki siparişlerde şehir içi sabit 6,5 TL şehirdışı sabit 6,5 TL kargo ücreti alınmaktadır.


Yurtdışına Teslimat Yapılması Mümkün Mü?

Şu anda Avpazarim.net üzerinden yurtdışına teslimat yapılamamaktadır.Konu ile ilgili alt papı çalışmalarımız devam etmektedir.


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

KKTC Aras Kargo ile gönderilerimiz mevcuttur.

Avpazarim.net sitesinde satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır.

Garanti Koşulları

Sitemizde satılan ürünlerin garanti süresini ve şartlarını sağlayıcı firmalar belirlemektedir.Avpazarim.net sadece bu garantör firmalar ve üretici filrmalar ile müşteri arasında ki iletişimi sağlama konumundadır.Arızalı ürün tamir ve değişimi süreci aşağıda ki gibidir.

Satın almış olduğunuz ürün kutusundan arızalı çıkmış veya hiç kullanmadan bozulmuş ise , fatura tarinden itibaren ilk yedi (7) gün içerisinde değişim talebinde bulunarak.Ürününüzü değiştirebilirsiniz.

Ürün; arızasını tanımlayıcı bilgilendirme not ile birlikte tarafımıza gönderilmelidir.Gönderilen ürün; garantör veya üretici firmanın teknik servisine tarafımızca sevk edilir.Burada belirtmiş olduğunuz arıza notuna göre ürün teste tabi tutulur.Arıza teknik servis tarafından onaylandıktan sonra teknik servis bire bir değişimi sağlar.Eğer stok durumları bire bir değişime uygun değil ise müşteri ile irtibata geçilerek müşterinin rızası dahilinde benzeri veya muadili bir ürün ile değişimi yapılır.Bu tip durumlarda; Arızalı ürünün 2 nüsha faturası, ürün ile birlikte sevk edilmiş tüm ek, ilave aksesuar ve kullanım kitapçığı, orjinal ambalajı ile birlikte eksisksiz olarak sevk edilmesi gerekmektedir.Ürünün firmaya tarafımızca da iadesi yapılacağından tüm aksesuar ve ambalajının tam olması vede hiçbir şekilde hasar görmemesi gerekmektedir.Bu süreç bir (1) ila üç (3) gün sürebilmektedir.

Bu süreç zarfında arızalı ürünün Müşteriden-Avpazarim. net'e  (Kurtoğlu av bayii) ulaşım bedeli müşteriye, Avpazarim.net ' den teknik servise ulaşım masrafları Avpazarim.net e ait olup, arızası veya değişimi biten ürünün müşteriye nakil masrafları müşteriye aittir.Bu nedenle bildirimi yapılmayan, kargo masrafları ödenmeyen ve yedi (7) günlük iade sürecini geçen ürünler kabul edilmeyecektir.İadeleriniz için kargo adresimiz KURTOĞLU AV BAYİİ, Fatih Mah. Cumhuriyet Cad. No 12 Yuvacık / Başiskele / KOCAELİ

Satın aldığınız ürün fatura tarihinden yedi (7) gün sonra yada normal garanti süresi içerisinde arızalanmış ise ?
Ürün tarafımıza arızayı tanımlayan bir bilgilendirme notu ile müşteri tarafından sevk edilir.Burada ürün sevk masrafı müşteriye aittir.Gönderilen ürün Avpazarım.net  tarafından garantör yada üretici firmaya sevk edilir.Belirtilmiş olan arıza notuna göre ürün teste tabi tutulur.Arızanın teknik servis tarafından onaylanmasının ardından ürün tamir veya tadilat servisine sevk edilir.Tamir veya değişimi tamamlanan ürün müşteriye sevk edilir.Bu gibi durumlarda arızalı ürün tarafımıza orjinal faturası ve garanti belgesi ile sevk edilmesi gerekmektedir.Bu süreç ilgili kanuna göre on (10) ila otuz (30) gün sürebilmektedir.Tüm bu süreçleri avpazarim.net titizlikle takip etmektedir.Bu süreç zarfında bilgi almak isterseniz 
info@avpazarim.net email adresine mail atabilir veya 0 262 344 39 77 nolu telefonu arayarak ürününüz hakkında her zaman bilgi alabilirsiniz. 

Bu süreç zarfında müşterinin ürün ile birlikte ürüne ait aksesuar ve kullanım kitapçığı yada orjinal ambalajı sevk etmesine gerek yoktur.

İade ve değişim koşulları?

Avpazarım.net sitesi üzerinden satın almış olduğunuz ürünler fatura tarihinden itibaren yedi (7) gün içerisinde kutusundan arızalı çıkmış ise yada hiç kullanmadan arızalanmış ise iade ve değişim hakkınız bulunmaktadır.Arızalı ürünü yazılı olarak  info@avpazarim.net e-mail adresine bildirebilir veya 0 262 344 39 77 nolu telefonu arayarak bildirebilirsiniz.Fatura tarihinden itibaren ilk yedi (7) gün içerisinde iade veya değişim talebinde bulunabilirsiniz.Bu şartlara uymayan, bildirimi yapılmayan veya süreyi aşan durumlarda iadeler kabul edilmeyecektir.

İadesi veya değişimi talep edilen ürün müşteriye satılmış ise; ürün ile birlikte sevk edilen 2 nüsha orjinal faturası, ürün ile birlikte orjinal ambalajı, tüm aksesuar ve ekleri, kullanım kılavuzları tam ve eksiksiz bir şekilde müşteri atarafından geri gönderilmesi gerekmektedir.Ürün firmamız tarafından ithalatçı veya imalatçı firmaya iade edileceğinden tüm eklerinin tam ve eksisksiz olması ayrıca ambalajının hasar görmemesi gerekmektedir.Faturası 2 nüsha ile gönderilmeyen ürün yada ürünler, eksik aksesuar ile geri gönderilen ürünler ve de ambalajı hasarlanmış ürünler tarafımızca teslim alınmayacaktır.

Eğer ürün iadesi ticari işletmeler tarafından yapılacak ise iade edilecek ürün yada ürünlere iade faturası düzenlenmesi gerekmektedir.

Tüm bu işlemler için kargo adresimiz aşağıda ki gibidir.

KURTOĞLU AV MALZEMELERİ

Fatih Mah. Cumhuriyet Cad. No . 12 Yuvacık / Başiskele / KOCAELİ

Tel &Fax . 0 262 344 39 77

E-mail : info@avpazarim.net

İadesi yapılacak veya değişimi yapılacak ürünlerin gönderimi kargo firmaları ile yapılacaksa sevk masrafları tüketiye aittir.Yukarıda belirtilen hususlar doğrultusunda iade ve değişim taleplerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.Bu şartlara uymayan ve bildirimi yapılmadan sevk edilen yada yasal yedi (7) günlük süreyi aşan gönderiler tarafımızca kabul edilmeyip aynı kargo şirketi ile geri sevk edilecektir.

Satın almış olduğum ürünün siparişini nasıl iptal ederim?

Avpazarim.net sitesi üzerinden satın almış olduğunuz ürün yada ürünleri kargoya verilmeden önce siparişlerini iptal edebilirsiniz.Bu gibi durumlarda adınız, soyadınız ve sipariş numaranızı info@avpazarim.net mail adresine mail atarak veya 0262 344 39 77 nolu telefonu arayarak sipariş iptalini bildirmeniz gerekmektedir.Sipariş iptalinizin ardından tarafınıza mail veya telefon yolu ile siparişinizin iptal edildiği bilgisi geçilecektir.Satın alma işlemini iptal ettiğiniz ürünün bedeli, ödemeyi yaptığınız şekilde tarafınıza geri iade edilecektir.Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yapılan iptallerde iade edilecek tutarın kartınıza geri iadesi bir (1) veya üç (3) iş günü sürebilmektedir.

Yukarıda belirtilen husular doğrultusunda siparişlerinizin iptalini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kurusıkı Tabanca satın almasını nasıl yaparım?

23.01.2008 tarihli ve 5729 nolu kanuna ve 02.04.2008 tarihli yönetmeliğe göre tüm satılan ve üretilen kurusıkı tabancaların yan kısınları ve namlu ağız kısımları fosforlu turuncu kuşaklar bulundurlalı ve konu olan kuru sıkı tabancalar tam otomatik olamaz ancak yarı otomatik olabilirler.

Kurusıkı tabanca satışlarında müşteri sabıka kaydı ve T.C Kimlik no su olan nüfus kağıdı ile satıcıya başvurmak zorundadır.Satıcı müşteriden aldığı sabıka kaydı ve kimlik fotokopisi karşılığında müşteriye satılan kurusıkı tabancanın, model ve seri nosunun işlendiği faturayı müşteriye sağlamakla yükümlüdür.Müşterinin satıcıdan almış olduğu fatura Kurusıkı tabancanın ruhsatı niteliğindedir ve gerektiği zamanlarda güvenlik kuvvetlerine ibraz edilir.Kurusıkı tabanca ile meskun mahallerde atış yapılamaz, toplum yada bireyleri korkutmak için kullanılamaz.Bu gibi faaliyet te bulunanlara ateşli silahlar kanununa mualefet nedeni ile adli işlem yapılır.

www.avpazarim.net üzerinden kurusıkı tabanca alacak olan müşterilerimiz, tarafımıza adli sicil kayıtlarını ve nüfus kağıdı fotokopilerini e-mail adresimize veya fax adresimize yada bu belgelerin asıllarını adresimize kargo veya ptt ile göndermeleri gerekmektedir.Bu belgeleri sağlamayan müşterilerimize ödemeleri geri iade edilir.Ürün satılmaz.Ayrıca sabıka kaydı bulunanlar ve 18 yaşından küçük olan kişilere satışımız yoktur.

Siteniz üzerinden av tüfeği satın almasını yaparım? 

Yivsiz av tüfeği satın alabilmeniz için aşağıdaki işlemleri uygulamanız gerekmektedir.

Bağlı bulunduğunuz Emniyet birimlerine (Emniyet Müdürlüğü veya Jandarma Komutanlığına) müracaat ederek Yivsiz Av Tüfeği Satın Alma Belgesi  alıp, aslını adresimize aps veya kargo ile göndermeniz gerekmektedir.

Yivsiz Av Tüfeği Satın Alma Belgesi için gerekenler (ilk defa çıkaranlar için)

1) Başvuru yapan kişi tarafından valilik makamına dilekçe yazılır ve onaylatılır.

2) Adli sicil kaydı alınır.Kayıt alınırken başvuruda yivsiz av tüfeği satın almak için olduğu belirtilir.Sabıka kaydı olan kişiler kesinleşmiş şerhli mahkeme kararını da bildirmelidir.Adli sicil kayıtlarında ateşli silahlar kanununa mualefetten şuç var ise bu kişiler yivsiz av tüfeği satın alma belgesini alamazlar.

3) Muhtarlıktan ikametgah ve nüfüs cüzdan sureti

4) 4 adet vesikalık son 6 ay içerisinde çekilmiş resim

5) Sağlık raporu (bağlı bulunduğunuz sağlık ocağı yada il sağlık müdürlüğünden)

6) Yarım kapaklı dosya

            Tüm bu belgeler hazır edildiğinde bağlı bulunduğunuz il/ilçe emniyet müdürlüklerine(eğer başvuru sahibinin yaşadığı bölge jandarma bölgesi ise bağlı olduğu jandarma karakol veya ilçe jandarma komutanlığına) baş vurulur.Bu başvuru sonucunda yivsiz av tüfeği satın alma belgesi emniyet güçlerince başburu sahibine verilir.Bu satın alma belgesi ile başvuru sahibi dilediği yivsiz av tüfeğini dilediği satıcıdan 30 iş günü içerisinde satın alabilir.Yivsiz av tüfeği satın alımı yapıldığında satıcıdan av tüfeğinin modeli,markası ve seri no sunun yazdığı fatura alınır.Fatura, satın alınan tüfek ve satın alma belgesi ile tekrar bağlı olunan emniyet birimine gidilir veYivsiz av tüfeği taşıma ruhsatı alınır.
 

Eğer yivsiz tüfek ruhsatınız var ve süresi bitmemiş ise

Ruhsatınızın tarih ve numarası ile yeni bir av tüfeği satın alacağınızı belirteceğiniz bir dilekçe ve 2 adet vesikalık fotograf ile bağlı olduğunuz emniyet birimine başvurulu ve yivsiz av tüfeği satın alma belgesi alınır.Yivsiz av tüfeği satın alımı yapıldığında satıcıdan av tüfeğinin modeli,markası ve seri no sunun yazdığı fatura alınır.Fatura, satın alınan tüfek ve satın alma belgesi ile tekrar bağlı olunan emniyet birimine gidilir ve yeni satın almış olduğunuz tüfek hali hazırda bulunan ruhsatınıza işlenir.

www.avpazarim.net üzerinden satın alacak olduğunuz yivsiz av tüfekleri için tarafımıza yivsiz av tüfeği satın alma belgenizin aslını posta veya kargo ile göndermeniz gerekmektedir.Bu belgeyi göndermeyen alıcıya av tüfeği satışı yapılmaz ve para geriiade edilir.

Saygılarımızla,

Kurtoğlu Av Malzemeleri

www.avpazarim.net

 
 
  Gizlilik ve Güvenlik | Site Haritası | Müşteri Hizmetleri | Bize Ulaşın   İade Şartları | Sipariş ve Teslimat | Havale Bildirim Formu
   
   
Bu sitede yer alan görsel ve yazılı içerik
Avpazarim.net tarafından sağlanmıştır. Her hakkı saklıdır. 2010 ©
Web tasarım  marjin.net