Av Pazarım
 
 
  Anasayfa  |  Yeni Ürünler  |  İndirimdekiler  |  Sepetim  | Müşteri Hizmetleri |  Bize Ulaşın | Hesap Numaraları
E-posta : Şifre : Üye Ol Şifremi Unuttum
KARGO TAKİPKARGO TAKİP KAMPANLAYALI ÜRÜNLERArayın, Kapınıza Gelsin
TELEFONLA SİPARİŞ
0 262 344 39 77
İNDİRİMLİ ÜRÜNLERUcuzluktan Yararlanın!
İNDİRİMLİ ÜRÜNLER
ALIŞVERİŞ SEPETİMKeyifli Alışverişler!
ALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetiniz boş
Sosyal medya hesaplarımız
Tuzlu Su Balıklarını Tanıyalım.Denizlerimizde yaşayan av balıklarımızın özelliklerini , genel avlanma tekniklerini ve bilinen pişirme tekniklerini bu bölümde bulabilirsiniz.
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Av Pazarım
Sipariş ve Teslimat

 

 

 

 

 

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE-1  SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

Satıcı : Kurtoğlu Av Malzemeleri - Mustafa KURTOĞLU Adresi : Fatih Mah. Cumhuriyet Cad. No:10 Yuvacık Başiskele / KOCAELİ Tel: 0262 344 39 77 E-mail :

MADDE-2  SÖZLEŞMENİN KONUSU

İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının satıcıya ait www.avpazarim.net web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında ki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usülleri Hakkın da Yönetmelik hükümleri gereğince taraflarun hak ve yükümlülüklerin saptanmasıdır.Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.www.avpazarim.net sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

 

MADDE-3  SÖZLEŞME TARİHİ

Satıcı tarafından daha önce imzalanmış bulunan iş bu iki nusha sözleme alıcı tarafından  .... tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası alıcının mail adresine gönderilecektir.

 

MADDE- 4 MAL/HİZMETİN TESLİMİ,SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ

Mal/Hizmet, alıcının teslimini talep etmiş olduğu adresinde taelp etmiş olduğu kişi veya kişilere teslim edilecektir.

MADDE- 5 TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI

Teslimat masrafları alıcıya aittir.Satıcı, web sitesinde ilan etmiş olduğu rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisi tarafından karşılanacağı yada kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapılacağını beyan etmiş ise teslimat masrafları satıcıya aittir.Teslimat; stokun müsait olması ve mal bedelinin satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılacaktır.Satıcı mal/hizmetin siparişinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde teslim eder ve bu süre içerisinde yazılı bildirim ile ek olarak 10 (on) günlük süre uzatım ahkkını saklı tutar.Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise satıcı mal/hizmetin teslimi sorumluluğundan kurtulmuş kabul edilir.  

MADDE-6 ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene ederek ezik,kırık,ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır.Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.Tesliminden sonra mal/hizmetin korunması alıcıya aittir.Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmayacaktır.Fatura iade edilmelidir.Mal/hizmetin tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde  yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kurumunun mal/hizmet bedelini satıcıya ödemesi halinde, alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla mal/hizmeti 3 (üç) gün içerisinde satıcıya göndermekle yükümlüdür.Bu takdirde teslimat giderleri alıcıya aittir.

MADDE-7 SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

Satıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.Sözleşme konusu mal/hizmet, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz.Satıcı, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde mal/hizmeti bedelini , varsa kıymetli evraklarını iade eder.Mal/hizmeti 20 (yirmi) gün içerisinde iade alır.Haklı gerekçeler ile satıcı, sözleşmede ki süre dolmadan alıcıya eşit kalite ve fiyatta ki mal/hizmeti alıcının kabul esasına göre tedarik edebilir.Satıcı mal/hizmetin ifasının imkansızlaştığını düşünüyor ise, sözleşmenin ifa süresi dolmadan durumu alıcıya bildirir.Ödenen bedel ve varsa belgeler 10 (on) gün içerisinde iade edilir.Garanti belgeleri ile satılan mal/hizmetlerden arızalı veya kusurlu olan mal/hizmetler garanti şartları içerisinde gerekli onarımın yapılası için satıcıya gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır.

MADDE-8 SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ

Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka ve modeli , rengi ve tüm vergiler dahil satış bedeli www.avpazarim.net adlı alışveriş sitesinde ki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz unsuru kabul edilen faturada belirtildiği gibi olacaktır.

MADDE-9 MAL/HİZMETİN PEŞİN FİYATI

Mal/Hizmetin peşin fiyatı , sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içerisinde mevcuttur.

MADDE-10 VADELİ FİYAT

Mal/Hizmetin satış fiyatına yapılan vadeye göre fiyatı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

MADDE-11 FAİZ

Her yıl Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin belirlediği faiz oranından ve her halde %30 dan fazlası olamaz.Bu madde ile alıcı çalıştığı bankaya karşı sorumludur.

MADDE-12 PEŞİNAT TUTARI

Mal/Hizmetin peşinat tutarı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

MADDE-13 ÖDEME PLANI

Alıcının, kredi kartı ile taksitle alışveriş yapması durumunda site üzerinden seçmiş olduğu taksitlendirme biçimi geçerlidir.Taksitlendirme işlemlerinde, alıcı ile kart sahibi banka arasında imzalanmış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir.Kredi kartı ödeme tarihi, banka ile alıcı arasında ki sözleşme hükümlerince belirlenir.Alıcı, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

MADDE-14 CAYMA HAKKI

Alıcı, sözleşme konusu olan mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adreste ki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde cayma hakkını kullanabilir.Cayma hakkının kullanılabilmesi için aynı süre içerisinde satıcının müşteri hizmetlerine telefon veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 15. madde hükümleri çerçevesinde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan www.avpazarim.net web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler  gereğince, kullanılmamış olması şarttır.Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen mal/hizmete ait faturanın aslının ve nüshalarının iadesi şarttır.Cayma hakıkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7 gün içerisinde mal/hizmet bedeli alıcıya iade edilir ve 20 (yirmi) günlük süre içerisinde mal/hizmet iade alınır.Fatura aslı gönderilmez ise alıcıya K.D.V ve var ise diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli satıcı tarafından karşılanır.

MADDE-15 CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK MAL/HİZMETLER

Niteliği itibari ile iade edilemeyecek mal/hizmetler , hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler , tek kullanımlık mal,hizmetler , hijyenik mal/hizmetler , kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır.( tuzlanmış-kurutulmuş balık yemleri , özel sıvı içerisinde mühürlü kapak ile korunaklı hale getirilmiş balık yemleri , özel-kilitli ambalaj içerisinde ki bozulmaya müsait balık yemleri).Bu tip özelliklere sahip malzemeler de cayma hakkının kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış , bozulmamış ve kullanılmamış olması şartı bulunmaktadır.

MADDE-16 TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLAR

Alıcı , kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisine yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde fazi ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır.Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; oluşacak masraflar ve vekalet ücretini alıcıdan talep edebilir ve her koşulda alıcının borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, alıcı borcun gecikmeli ifasından dolayı satıcının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

MADDE-17 YETKİLİ MAHKEME

İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici hakem heyetleri, değer üzerinde ise Tüketici Mahkemeleri ; bu mahkemelerin bulunmadığı yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişim elime ne zaman ulaşır?

Avpazarim.net sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-mailin size yollanması gereklidir. Normal şartlarda Avpazarim.net’ten yaptığınız alışverişler, onayının sağlıklı olarak alınması halinde Kocaeli sınırları içerisinde onay e-mail'ini takip eden 1- 3 iş günü içerisinde,Kocaeli dışındaki tüm şehirlere onay e-mail'ini takip eden 1- 5 iş günü içerisinde Kargo ile ulaştırılır.

 
Haftasonu Siparişleri

Cuma günü öğle 13.00' den önce verilen siparişler, Cumartesi gününden itibaren teslim edilmeye başlanır. Cuma günü 13.00' den sonra verdiğiniz tüm siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınacağından elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır.

Stok Sorunları

Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında nadiren de olsa bulunmayan veya renk seçeneklerimizde kalmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir.Bu noktada avpazarim.net sizi arayarak siparişinizi iptal ederek ödediğiniz tüm ücreti tarafınıza iade edecek ve kesinlikle size istemediğiniz başka bir ürün önerisi yapmayacağını garanti eder.Bu nedenle size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.

Fatura Bilgileri

Avpazarim.net sitesinden verdiğiniz siparişlerde, "Teslimat Bilgileri " kısmında "Fatura adresi" kısımları dikkatle doldurulmalıdır. Teslimat adresi ile fatura adresi farklı olabilmektedir. Bu noktada siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet sağlayabilmemiz için lütfen teslimat adresi veya fatura adresi kısımları dikkatlice doldurulmalı ve size ulaşabileceğimiz telefon numaraları belirtilmelidir.


Adres Bilgileri

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz. (Örnek: Bankanın yanından girince üçüncü sokak vs.) Yanlış girilen Sevkiyat adres bilgilerinden veya e-mail adresinizden doğacak aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.

Kapıda Ödeme

Avpazarim.net sitesinden verdiğiniz siparişlerde ve satın aldığınız ürünlerde teslimat sırasında nakit ödeme imkanınız yoktur. Kargo ücretleri de alışveriş sırasında ödendiğinden kargo firmasına herhangi bir ödeme yapılması söz konusu değildir. Sizden kapıda ödeme istendiyse hiçbir şekilde ödeme yapmayınız ve paketi teslim almayıp durumu telefon veya mail ile ivedilikle tarafımıza bildiriniz.


Hatalı / Eksik Siparişler

Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz. Daha detaylı bilgi için
İADE ŞARTLARI bölümüne bakınız.


Kargo Ücretleri

Değerli müşterimiz size daha iyi hizmet verebilmek için ARAS KARGO ile anlaşma yapılmıştır, 100 YTL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir, 100 YTL altındaki siparişlerde şehir içi sabit --- YTL şehirdışı sabit --- YTL kargo ücreti alınmaktadır.


Yurtdışına Teslimat Yapılması Mümkün Mü?

Şu anda Avpazarim.net üzerinden yurtdışına teslimat yapılamamaktadır.Konu ile ilgili alt papı çalışmalarımız devam etmektedir. 

info@avpazarim.net

 

 
 
  Gizlilik ve Güvenlik | Site Haritası | Müşteri Hizmetleri | Bize Ulaşın   İade Şartları | Sipariş ve Teslimat | Havale Bildirim Formu
   
   
Bu sitede yer alan görsel ve yazılı içerik
Avpazarim.net tarafından sağlanmıştır. Her hakkı saklıdır. 2010 ©
Web tasarım  marjin.net